Laen.ee blogi Uudised, kampaaniad ja parimad pakkumised!
Tagasi kooli: mis kuludega arvestada koolitarvete ostmisel?
Blogi

Tagasi kooli: mis kuludega arvestada koolitarvete ostmisel?

Kooliaasta algus mõjutab reeglina oluliselt pere eelarvet, sest laste kooli saatmine on kulukas. Eelarve koolitarvete ostmiseks võib olla lausa 500 euroni lapse kohta. Seetõttu soovitame sellel aastal teha vähem emotsioonioste ning mõelda oma kulutused korralikult läbi. Oleme välja arvutanud kulud koolitarvete ostmiseks, millega peaks kindlasti uue õppeaasta alguses arvestama.

 

Kooliks valmis: koolitarvete nimekiri.

 

Lapse kooliks ettevalmistamine võib vanematele maksta üldjuhul 50 kuni 500 eurot, kuid paljud pered suudavad hea planeerimisega jääda 100-200 euro piiridesse. Selleks, et raha kokku hoida, soovitame koostada vajalike koolitarvete nimekiri enne poe külastamist. Siin on mõned näited koolitarvetest, mida kindlasti võib kooli alguses vaja minna:


• Paberid, vihikud, mapid – ruuduline, jooneline ja abijoontega vihik, ümbrispaberid või kilekaaned, joonistuspaber A-3 ja A-4 plokk, värvilised paberid, mapp töölehtede hoidmiseks, lauakate.


• Kunstitarbed – värvipliiatsid, guaššvärvid, veetops, pintslid, liimipulk, õlipastellid, plastiliin, käärid.


• Joonestusvahendid – joonlaud 20 cm, teritaja, kustutuskumm, harilikud pliiatsid.


• Koolikott ja pinal.

Koolitarvetele lisandub veel piduliku ja igapäevase koolivormi või riietuse kulu, sõltuvalt sellest millised on konkreetse kooli riietusreeglid. Esimesse klassi mineva õpilase koolivorm, kuhu kuuluvad koolivest, polosärk, tekkel, püksid või seelik, maksab ligikaudu 100 eurot. Klassikalised esimese koolipäeva riided, must seelik või püksid ning valge pluus, saab soetada 30-40 euro eest.

Kooliteed alustav laps vajab lisaks koolitarvetele ja esimese koolipäeva riietele ka mugavaks õppimiseks koju kirjutuslauda ja tooli ning spordiriideid ja -jalanõusid. Võimlemisriided peaksid olema kõik koos koti sees, soovitavalt riidest kotis, mille sangad ei rebene nii kergesti. Eraldi tuleks mõelda ka talvevarustuse peale. Lapsele dresse ja tosse ostes on oluline märksõna lapse kiire kasvamine, mis on iga lapse puhul individuaalne.

Ei tasu kõiki kooliks vajalikke asju kohe augustis ära osta. Paljud kauplused teevad pärast koolikaupade kampaaniaid täiendavaid allahindlusi, mis aitab teil raha kokku hoida.

 

Kooliks valmis: seadmed kaugõppe jaoks.

 

Koroonaajastul on paljudes koolides ka õppevorm muutunud ning endiselt peab valmis olema kaugõppeks. See omakorda seab lastevanematele kohustuse tagada lapsele õppimiseks arvuti ja sellega seonduvad lisatarvikud.

Uute seadmete soetamine kaugõppe jaoks suurendab oluliselt õpilase kooliks ettevalmistamise kulusid. Lapsel on vaja vähemalt sülearvutit ja arvutitooli lisaks põhilistele koolitarvetele. Soovitame augustis keskenduda põhilistele koolitarvetele ning osta vajalikud koolitarbed juurde vastavalt vajadusele. Nii saate oma kulud mitmeks kuuks jagada.

 

Kuidas soetada kõik koolitarbed piiratud eelarvega?

 

Kiire hinnatõus on mõjutanud ka koolikaupade tarbimist. Paljud vanemad tunnevad, et kulutused koolitarvetele jätavad rahakotti augu. Kas sa tead, et mitmed Eesti linnad ja omavalitsused maksavad ranitsatoetust? Näiteks, esimesse klassi mineva lapse puhul 320 eurot (makstakse 30 päeva jooksul taotluse esitamisest) ja alates teisest klassist 50 eurot.

Loe täpsemalt siit: https://taotlen.tallinn.ee/koolitoetus

Tartus makstakse ka ranitsatoetust, loe siit: https://www.tartu.ee/et/koolitoetuse-taotlemine

Kui ei taha raha pärast muretseda, tutvu Placet krediitkaartide valikuga. Kaardiga on võimalik tasuda nii kauplustes kui ka e-poodides, või võtta sularaha. Musta kaardiga puhkad intressidest kuni 45 päeva.

Osta kõik kooliks vajalik murevabalt! Placet krediitkaardiga lisaraha on tagatud õigel hetkel ja täpselt sellisel kujul nagu seda vajad.

Vestlus - konsultant
Tere!
Kuidas saame Teid aidata?