Laen.ee blogi Uudised, kampaaniad ja parimad pakkumised!
Mida pidada silmas oma esimese auto ostmisel?
Blogi

Mida pidada silmas oma esimese auto ostmisel?

Esimese auto ostmisel on suur hirm valikuga eksida. Ostu ajaks oled ilmselt juba raha kogunud ja oled valmis autoomanike maailma sisenema. Võib tunduda esmapilgul lihtne valida sobilik sõiduk, kuid soovitame enne auto lõpliku ostu, mõelda kõigi oluliste tegurite peale.

Kuna turul on palju mudeleid ja pidevalt tutvustatakse uusi, on raske aru saada, kust autot valides alustada. See on sageli nii segane, et paljud inimesed küsivad sõprade soovitusi või ostavad midagi, mis neile elegantse disaini või nutika reklaamiga silma jääb.

 

1. Auto valimisel mõtle oma vajaduste peale

Kuna autode variante on palju, tasub esmalt välja mõelda, millised on sinu ootused ja vajadused sõiduki suhtes. Kui sageli sõidad maastikul või pead vedama suuri esemeid?

Esimest autot valides tasub analüüsida, kas sul on autot päriselt vaja. Kui jah, siis jätka vajalike funktsioonide ja vajaduste kaardistamisega. Kui sul on suur pere ja vajad ruumi viiele reisijale, võib sinu valikuks olla minivan (MPV) või sportlik tarbeauto (SUV). Kui oled vallaline ja sulle meeldib nädalavahetusel maastikul sõita, on selge, et vajad nelikveolist sõidukit.

Kui soovid autot, mis täidaks paljusid ülesandeid, pane prioriteedid paika oma igapäevaelu näitel ning otsusta sealt.

 

2. Määra oma eelarve auto ostmiseks ja hooldamiseks

Kui te pole piisavalt raha kogunud, peate tõenäoliselt võtma autolaenu. Lisaks auto ostuhinnale on ka lisakulutusi, millega arvestada, näiteks kindlustus, kütus, hooldus, remont ja registreerimine.
Soovitame on maksevõimekuse hindamiseks kasutada autolaenu kalkulaatorit, et teada saada, milline ostuhind tagab igakuise makse, mis sobib mugavalt teie eelarvesse.

 

3. Kasutage autootsija tööriista

Nüüd, kui oled oma eelarve määranud, on sul tõenäoliselt juba auto mudel, mida soovid osta. Kuid enne ostmist soovitame vaadata konkureerivaid mudeleid. Turg on tänapäeval suur, mistõttu on lihtne kahe silma vahele jätta auto mudel, mis võiks teie vajadustele paremini vastata kui esialgne parim valik.

Koosta uurimiseks viiest autost koosnev sihtloend, lugedes autoekspertide ja -omanike ülevaateid. Kui sul on raskuseid konkureerivate autode võrdlemisega, võid kasutada Auto24 tööriista. Oma uuringu põhjal kitsenda valik kolme autoni.

 

4. Proovisõit on oluline auto valimise protsessi osa

Kui oled võrrelnud erinevaid auto mudeleid ja valinud oma vajadustele kõige paremini sobiva, on aeg teha proovisõitu. Kuigi auto tehnilised andmed paberil võivad tunduda ahvatlevad, pead arvestama ka sellega, kuidas auto sõidab.

Proovisõidule minek oluline, see võimaldab sul autot testida ilma, et peaksid selle eest vastutust võtma. Pole paremat viisi autot valida kui sellega sõitmine. Esmane kogemus on parim kogemus.

 

5. Konkreetse auto ostmise otsusele jõudmine

Kui sulle auto pärast proovisõitu ei meeldi, on sul võimalus otsida uus auto. Kuna valik turul on suur, tõenäoliselt leiad teise auto variandi, mis sulle kõige paremini sobib.

Olenemata sellest, kas oled sellest teadlik või mitte, mängivad emotsioonid ja intuitsioon sinu valikul suurt rolli. Katta esmalt praktilised vajadused ja seejärel lisa mugavused ja disain. Siis on sul auto, mis sulle meeldib ja mis vastab sinu vajadustele.

 

Auto sinu nimele ja kasko pole kohustuslik

Autolaenuga saad endale soetada just sellise auto nagu soovid. Tegelikult võid autolaenu kasutada mistahes mootorsõiduki ostuks, olgu see siis kas mopeed, mootorpaat või väikebuss. Vajadusel saad autolaenu abil finantseerida ka ootamatuid sõiduki remondikulusid. Seda kõike ilma sissemakse või kaskokindlustuse kohustuseta!


Laen.ee autolaenul on soodsad tingimused: väike lepingutasu, madal intress ning väga paindlik laenusumma - alates 500 eurost kuni 15000 euroni. Sõiduk kuulub koheselt Sinule! Loe rohkem siit.

Vestlus - konsultant
Tere!
Meie klienditeeninduse tööaeg on E-R: 8:00 – 20:00, L: 10:00-15:30 ja P: Suletud.
Оma küsimuse palume Teid saata klienditeeninduse e-postile klienditugi@placetgroup.ee, e-kirjas jätta enda küsimus ja kontaktandmed, et vajadusel oleks meil võimalus Teiega ühendust võtta.