Laen.ee blogi Uudised, kampaaniad ja parimad pakkumised!
Lõpupeo planeerimine: kuidas koostada eelarvet rahatargalt?
Blogi

Lõpupeo planeerimine: kuidas koostada eelarvet rahatargalt?

Lõpupeo eelarve planeerimine on peoks valmistumisel üks pingelisemaid hetki. Plaanipäraseks lõpupeo eelarvestamiseks ja kogusumma ratsionaalseks jaotamiseks peab olema täielik ettekujutus sellest, mille eest ja kui palju peab maksma, kus saab säästa ja kuhu, vastupidi, peab kulutama suurema summa.

Artiklis jagame strateegiat, mis võimaldab läheneda lõpupeo eelarve planeerimisele süsteemselt ja lihtsalt.


Lõpupeo eelarve. Vali peo formaat ja kontseptsioon.

Peoruum väljaspool linna või restoran kesklinnas, pakuvad lõpupeo läbiviimiseks erinevaid tingimusi ja toovad kaasa spetsiifilisi lisakulusid. Oluline on mõelda enda lõpupeo stiilile ja tüübile: restorani menüü või ise tehtud suupisted on hinna poolest märkimisväärselt erinevad.

Lisaks on oluline mõista lõpupeo korralduse jaoks kuluva aja ja abiliste mahtu. Olenemata sellest, kas on plaan tellida esinejaid, korraldada erinevaid lõbustus tegevusi või keskenduda mõnusale ajaveetmisele – nendele küsimustele tuleks enne eelarve koostamist selged vastused leida.

Arutamisel tasub arvestada nii lõpetaja soovide kui ka külaliste eelistustega.

 

Lõpupeo eelarve. Koos tähistamine.

Igal lõpetajal on erinevad võimalused lõpupeo korraldamiseks. Mõni saab endale lubada suurt ja uhket pidu, teine soovib väiksemat ning rahakotisõbralikuma eelarvega. Koos pidu korraldades on oluline leida omavahel kompromiss ja määrata summa, mis ei koorma ühtegi koolilõpetajat ning nende vanemaid ja võimaldab samal ajal korraldada toreda lõpupeo.

Samuti tasub mõista, et mõne pere jaoks võib kogu summa korraga tasumine osutuda keeruliseks, mistõttu soovitame jagada lõpupeo kulud esmasteks ja edasilükatud kuludeks, et anda lõpetajatele võimalus tasuda kulud mitmes etapis.

 

Lõpupeo eelarve. Määra prioriteete ja vähenda kulusid.

Otsusta millele soovid lõpupeol keskenduda ja mille pealt oled valmis raha kokku hoidma. Näiteks kui sa ei ole valmis kokku hoidma toimumiskoha, banketi menüü ja jookide arvelt, proovi vähendada saali kaunistamise ja täiendava meelelahutuse kulusid. Püüa leida esinejad, kes mahuvad peo eelarvesse, võimalusel kaasa sõpru ja tuttavaid, kes sooviksid peol toredat meeleolu luua.

 

Lõpupeo eelarve. Pööra tähelepanu väikestele kulutustele.

Lõpupeoks valmistumise käigus “satub” eelarvesse pidevalt uusi kulutusi, millega alguses kohe arvestada ei osanud. Dekoratsioonid, kingitused, lilled, mängude auhinnad – kõik see võtab lõpuks olulise osa eelarvest. Enne lõpliku lõpupeo eelarve koostamist tasub iga kulukategooria jaoks määrata eelarve ülempiir, mida ei saa ületada.

 

Lõpupeo eelarve. Peokorraldus piiratud eelarvega.

Lõpupeo korraldus on iga pere jaoks oluline ning emotsionaalne sündmus. Kui on soov pidada meeldejääv sündmus, kuid enda vahenditest jääb natukene puudu, siis Laen.ee pakub kõigile peredele kiirlaenu, mis on mugav võimalus saada lisaraha lühikeseks perioodiks, et tasuda ostude eest või finantseerida ettenägematuid kulusid.

Kiirlaenu võib kasutada mis tahes tarbimisvajaduseks. Laen.ee eeliseks on see, et esimene laen kuni 6 kuuks saad 0% intressiga. Taotle kuni 1000 € ja saa kohe vastust siin!

Vestlus - konsultant
Tere!
Kuidas saame Teid aidata?