Laen.ee blogi Uudised, kampaaniad ja parimad pakkumised!
Eestlased ostavad kinnisvara välismaal
Blogi

Eestlased ostavad kinnisvara välismaal

Eestlaste huvi päikseliste Lõuna-Euroopa riikide, nagu Hispaania ja Itaalia, kinnisvara vastu on viimastel aastatel märkimisväärselt kasvanud. Kunagi oli Vahemere äärde suvekodu soetamine jõukate eestlaste privileeg, kuid nüüd on see muutunud palju laiemaks nähtuseks. Viimase paari aasta jooksul on Eesti elanike huvi Lõuna-Euroopa kinnisvaraturu vastu mitmekordistunud, eriti soovitakse leida kohta, kus põgeneda Eesti ettearvamatu ilma eest.

Kinnisvara soetamise protsess välismaal

Kinnisvara soetamine välismaal ei ole alati lihtne protsess ning sellega kaasnevad mitmed väljakutsed ja nüansid. Näiteks Itaalias võib kinnisvara ostmise protsess olla üsna aeganõudev ja keeruline. Ostuprotsessi aeglustavad digitaliseerimata arhiivid ja pikk dokumentide kontroll. Lisaks võib notaritehing kesta Itaalias mitu tundi ning nõuab tõlgi ja tunnistajate kohalolu.

Kinnisvara ostmine Itaalias

Itaaliasse kinnisvara ostes on mõned olulised aspektid, mida tuleks kindlasti arvesse võtta:

Dokumentatsioon: Kuna Itaalia kinnisvaraturg on keeruline ja bürokraatlik, on oluline enne ostu teha põhjalik eeltöö. See hõlmab kinnisvara kasutusloa, katastrit ja maaplaneeringu kontrollimist.

Piirkond: Itaalia on mitmekesine maa, kus iga regioon eristub keele, toidu, veini ja kultuuri poolest. Seetõttu on oluline valida piirkond, mis vastab ostja vajadustele ja eelistustele.

Eelarve: Lisakulud, nagu maakleri- ja notaritasud ning muud seotud kulud, võivad moodustada tehinguhinnast vähemalt 10%.

Kinnisvara ostmine Hispaanias

Hispaania puhul on oluline mõista kinnisvaraturu iseärasusi, mis nõuab samuti põhjalikku ettevalmistust ja mõistmist:

Asukoht: Kliima varieerub Hispaanias märkimisväärselt, mistõttu tuleks kinnisvara asukohta valides arvestada kliimatingimustega.

Investeering: Kinnisvara soetamisel tuleb arvestada lisakuludega, mis võivad ulatuda kuni 13% müügihinnast. Lisaks on vajalik haldaja palkamine, kui kinnisvara ostetakse investeerimise eesmärgil.

Regulatsioonid: Hispaanias võib ostuprotsess olla keeruline ja aeglane, eriti kui kinnisvara on seotud pärimisega või muude õiguslike küsimustega.

Nii Itaalia kui ka Hispaania pakuvad oma unikaalseid võimalusi ja väljakutseid kinnisvara soetamisel. Eesti elanike jaoks tähendab see suuremat mitmekülgsust, kuid samas ka suuremaid väljakutseid protsessi mõistmisel ja edukaks sooritamiseks. Investeering kinnisvarasse välismaal võib olla kasulik, kuid nõuab põhjalikku ettevalmistust ja mõistmist kohalikest oludest ja seadustest.

 

Laen kinnisvara soetamiseks


Kui kaalud kinnisvara soetamist välismaal, on oluline arvestada ka rahastusvõimalustega. Laenu taotlemine võib olla vajalik, kuna kinnisvara hinnad Lõuna-Euroopas võivad olla kõrged ja sageli nõuab ostuprotsess suuri esialgseid investeeringuid. Laenu võtmine välismaa kinnisvara ostuks võib tunduda keerukas, kuid laen.ee pakub kiiret ja mugavat võimalust just selliseks olukorraks.

Vestlus - konsultant
Tere!
Kuidas saame Teid aidata?