Laen.ee blogi Uudised, kampaaniad ja parimad pakkumised!
Vajad puhkust? Nipid säästlikuks reisimiseks
Blogi

Vajad puhkust? Nipid säästlikuks reisimiseks

Kevade lähenedes tunnevad inimesed end tihti väsinuna, kuna seljataga on pikk ja pime talveperiood, mis on ära kasutanud justkui kõik energiavarud. Kevadväsimuse leevendamiseks on aga lihtne viis: lennata, nii keha kui hinge turgutama, päikese alla! Kuidas teha seda aga säästlikult?

 

Säästliku reisi tagab piisav etteplaneerimine

Säästlik reis algab teadlikkust reisijast, kes oskab teha reisil olles mõistlikke valikuid, vältides sealjuures näiteks kalleid turistilõkse ning tarbides kohalike hindadega teenuseid. Enne reisile sõitmist on parim viis raha säästmiseks panna paika majutuskohad, sealjuures võrrelda ka erinevaid majutusasutusi ning nende hinnataset. Nii on võimalik valida just enda hinnatasemele ja soovidele vastav majutuskoht.

Sama oluline on lennupiletite ostmine aegsasti, mis on reisi kuupäevale eelneval perioodil 4 kuud kuni 3 nädalat kõige soodsama hinnaga. Raha säästmise aspektist on oluline faktor ka reisihooaeg, kuna väljaspool hooaega reisides on soodsamad nii lennupiletid, majutus kui ka kohalikud hinnad. Näiteks reisides Itaaliasse kevadel on võimalik kogu reis märgatavalt säästlikumalt täide viia kui reisides sinna suvel.

 

Hoia reisil olles oma toidukulutustel silma peal

Lisaks reisieelsele säästmisele on oluline ka reisil olles oma kulutustel silma peal hoida. Tihti kulutatakse reisides just toitlustuse peale märkamatult palju raha, kuna süüakse ülehinnatud restoranides ja kohvikutes. Raha säästmiseks on kaval aga leida mõni kohalik toidupood või turg, kust saab väiksema summa eest mõne kosutava eine soetada.

Kui aga on soov restoranis einestada, siis on tark teha restoranide hinna ja kvaliteedi uuring eelnevalt näiteks Tripadvisoris. Nii saad võrrelda erinevaid restorane ning valida just enda soovidele sobiva.

 

Takso või ühistransport - kummaga säästad?

Lennates kultuurireisile, mis ei hõlma vaid basseini ääres mõnulemist, on kindlasti tarvis ühe vaatamisväärsuse juurest teise juurde liikuda. Kindlasti üks mugavamaid viise transpordiks on takso või ka autorent, kuid soovitame eelnevalt uurida sihtkoha hindasid ning kohalike soovitusi.

Suuremates linnades, näiteks Londonis, kasutavad nii turistid kui kohalikud liiklemiseks enamasti ühistransporti, kuna see on soodne ja mugav. Metropolides on enamasti väga arenenud ühistransport, võimaldades sihtkohta jõudmist kiiresti ja märgatavalt soodsamalt kui taksoga. Lisaks jääb ühistranspordiga liigeldes ära mure auto parkimiskoha pärast.

 

Kui ei soovi reisikulutuste pärast muretseda, pakub lahendust Laen.ee

Kellele ei meeldi raha pärast muretseda, saab muretuks reisimiseks kasutada tarbimislaenu. Laen.ee pakub tarbimislaenu laenusummas 200-7500€, mille saab mugavalt taotleda veebis ning taotluse vastus laekub minutiga. Tarbimislaenu intressimäär on alates 17,9% aastas ning tagastamine toimub igakuiste maksetena. Lisainfo tarbimislaenu kohta leiad Laen.ee veebist.

 

Vestlus - konsultant
Tere!
Kuidas saame Teid aidata?