Laen.ee blogi Uudised, kampaaniad ja parimad pakkumised!
Tulumaksu tagastamine juba algas
Blogi

Tulumaksu tagastamine juba algas

Tulumaksu tagastamise periood on taas kätte jõudnud, pakkudes paljudele inimestele lisatulu võimalust. Juba alates 5. märtsist alustab Maksu- ja Tolliamet enammakstud tulumaksu tagastamist. 

Eelmise aasta keskmine tagastatav summa jäi vahemikku 200–300 eurot inimese kohta, ent mõningatel juhtudel võib see ulatuda isegi mitme tuhande euroni. Selline lisasissetulek avab mitmeid võimalusi, alates igapäevastest kulutustest kuni pikaajaliste investeeringuteni.

Tulumaksutagastusest saadud tulu

Enammakstud tulumaksu saab kasutada mitmel nutikal moel, eriti investeerimiseks ja säästmiseks. Seejuures on oluline teada, et tagastatava summa suurus sõltub teenitud tulust ja deklareerijale kättesaadavatest maksusoodustustest. Eraisikud võivad maha arvata maksuvaba tulu eluasemelaenu intressilt, koolituskuludelt, annetustelt ja täiendava kogumispensioni sissemaksetelt. Kõik need kulud mõjutavad tagastatava summa suurust.

Eluasemelaenu intresside maksusoodustus, mis sel aastal (2024) viimast korda kehtib, lubab maha arvata kuni 300 eurot maksustatavast tulust, mis tähendab maksimaalselt 60 euro suurust tulumaksutagastust. Teiseks suureks tuluks deklaratsioonis on sageli täiendav kogumispension, kus iga 1000 euro eest, mis paigutatakse kolmandasse sambasse, tagastab riik 200 eurot tulumaksu. See soodustus on märkimisväärne, eriti arvestades, et alates käesolevast aastast on tulumaksu määr tõusnud 22%-le, mis suurendab veelgi tagastatavat summat.

Lisaks on tähtis märkida, et alates järgmisest aastast on teise pensionisambaga liitunutel võimalus suurendada oma kogumispensioni makse määra, suunates rohkem tulumaksuvaba tulu tuleviku kindlustamiseks. Koolituskulude ja annetuste mahaarvamine pakub samuti olulist maksusoodustust, lubades maha arvata kuni 1200 eurot.

Tagastatud tulumaksu kasutusvõimalused

Kui rääkida tagastatud tulumaksu kasutamisest, on selleks mitmeid soovitusi. Näiteks võib tagastatud summat kasutada kolmanda pensionisamba indeksfondidesse investeerimiseks, mis on paindlik ja potentsiaalselt tulus viis oma säästude kasvatamiseks. Hoiustamine on teine võimalus, kus riiklik garantii kuni 100 000 euro ulatuses pakub kindlustunnet. Valikus on erinevat tüüpi hoiused, sealhulgas tähtajalised hoiused, kogumishoiused ja lastehoiused, mille seast on võimalik leida endale sobivaim.

Veel jõuab tulumaksu deklareerida

Tulumaksu deklareerimise ja tagastamise protsess on lihtsustatud tänu digitaalsetele lahendustele, nagu näiteks võimalus esitada eluasemelaenu intresside tasumise tõend ühe nupuvajutusega internetipangast. Maksu- ja Tolliameti kodulehelt leiab põhjalikku teavet maksuvaba tulu arvestamise kohta, aidates maksimeerida tagastatavat summat. 

Tulumaksu tagastamise periood on suurepärane võimalus oma rahalist seisu parandada, olgu siis investeerimise, säästmise või isegi lühiajaliste kulutuste näol. Kui tagastatud tulumaksule lisaks on vaja lisaressursse, siis Laen.ee, parimatel tingimustel antavad laenud, on mugav võimalus oma vajalike või ootamatute kulutuste katmiseks, eriti kui tulumaksu tagastus osutub väiksemaks kui loodetud.

 

Vestlus - konsultant
Tere!
Meie klienditeeninduse tööaeg on E-R: 8:00 – 20:00, L: 10:00-15:30 ja P: Suletud.
Оma küsimuse palume Teid saata klienditeeninduse e-postile klienditugi@placetgroup.ee, e-kirjas jätta enda küsimus ja kontaktandmed, et vajadusel oleks meil võimalus Teiega ühendust võtta.