Laen.ee blogi Uudised, kampaaniad ja parimad pakkumised!
Talvine autovarustus ja hooldus autolaenuga
Blogi

Talvine autovarustus ja hooldus autolaenuga

Talve saabudes suurenevad tõenäoliselt ka sõidukiomanike kulutused: auto vajab talverehve, talvele eelnevat põhjalikku hooldust ning ülevaatust. Kui talverehvid on kulunud ning ilmastikuolud ega seadus enam suverehvidega sõita ei luba, tuleb kindlasti uued rehvid osta. Kuna autoga seotud kulutusi on mitmeid, siis lisafinantseeringuna on võimalik kasutada soodsate tingimustega autolaenu.

Milliste kulutustega tuleb appi autolaen?

Talve saabumine paneb iga sõiduki omaniku mõtlema, kas auto on ikka külmade ilmade tulekuks valmis ning vastab etteantud nõuetele. Kõige olulisem iga sõiduki ohutuse tagamisel, eriti talvistes teeoludes, on rehvid. 

Talverehvide puhul soovitame kontrollida, et rehvimustri jääk ei oleks väiksem kui 3 mm, vastasel juhul kaotab rehv pidamise ning võib tekkida liikluses eluohtlik olukord. Kulunud rehvidega pole teha muud kui uute vastu välja vahetada - nii ei riski sõidukijuht nii enda, kaassõitjate kui teiste liiklejate eludega. Autolaen on hea võimalus rehvide soetamiseks, kuna võimaldab jagada suure väljamineku pikemale perioodile.

Lisaks rehvidele katab autolaen ka teisi sõidukiga seonduvaid kulusid - laenusummat on võimalik kasutada ka autohoolduse eest tasumiseks. Enne külmakraadide ja pimeduse saabumist on mõistlik kontrollida ka sõiduki akut ning tulede olukorda: kas tuled valgustavad piisavalt ega pole tuhmunud? Kuigi üldiselt saab sõiduki seisukorda vaadata iseseisvalt, tasub aeg-ajalt sõiduk hooldusesse viia. Kui finantsilised võimalused on piiratud, aga on soov lasta oma sõiduk spetsialistil üle vaadata, aitab autolaen katta tekkinud kulutused. 

Autolaen sobib tegelikult, kõigile sõidukiga seotud kulutusele, alates sõiduki ostust ning lõpetades hoopiski klaasipesuvedeliku ostmisega. Laenusumma ei pea katma vaid sõiduauto ostu: autolaen on abiks nii ATV, mootorpaadi, jahi, mootorratta või mõne teise huvipakkuva mootorsõiduki ostusumma katmisel. Tihti kasutatakse autolaenu ka autoliisingu asendusena, kuna laenu puhul on sõiduk koheselt ostja nimel.

Autolaenu taotlemine on lihtne

Autolaenu taotlemine on Laen.ee lehel elektrooniline ja mugav. Taotlus on võimalik esitada meie kodulehel ning juba paari minuti jooksul võib oodata laenutaotlusele vastust. Positiivse vastuse korral jõuab laenusumma pangakontole kõigest paari tunni möödudes. Just laenu mugavus ja kiirus teeb sellest hea variandi nii planeeritud kui ootamatute kulutuste katmiseks. 

Lisaks on autolaenu võimalik taotleda ilma käendaja ega tagatiseta, mis teeb laenust mugava lahenduse igal ajahetkel. Autolaenule kehtib veel väike lepingutasu ning madal intress, tehes sellest lisaks kiirele lahendusele ka soodsa võimaluse kõigile täisealistele Eesti elanikele, kellel on regulaarne ning püsiv sissetulek.

Kui vajad lisafinantseeringut sõiduki kulutuste katmiseks, esita laenutaotlus Laen.ee kodulehel.

Vestlus - konsultant
Tere!
Meie klienditeeninduse tööaeg on E-R: 8:00 – 20:00, L: 10:00-15:30 ja P: Suletud.
Оma küsimuse palume Teid saata klienditeeninduse e-postile klienditugi@placetgroup.ee, e-kirjas jätta enda küsimus ja kontaktandmed, et vajadusel oleks meil võimalus Teiega ühendust võtta.