Laen.ee blogi Uudised, kampaaniad ja parimad pakkumised!
Laenu maksepuhkus - mugav võimalus keerulisel ajal
Blogi

Laenu maksepuhkus - mugav võimalus keerulisel ajal

Laenud on üldiselt pikaajalised finantsilised kohustused, mille vältel võib elus tekkida ootamatuid olukordi, millega pole eelnevalt arvestanud. Töö kaotades või haigestudes võib finantsiline olukord äkitselt muutuda, millest tulenevalt pole võimalik ka laenu igakuiseid osamakseid teostada. Sellisel juhul on abi maksepuhkusest või laenu pikendamisest, mis võimaldavad vältida võlgadesse sattumist ning hoida enda kohustusi kontrolli all.

Millal tasub võtta maksepuhkus või laenu pikendamine?

Nii maksepuhkus kui laenu pikendamine on efektiivsed viisid finantskohustuste ajutiseks vähendamiseks, võimaldades ilma probleemideta tagasi rajale saada. Kui oled ootamatult töövõime kaotanud või ees ootab koondamine, millest tulenevalt pole võimalik laenulepingus sätestatud kohustusi täita, tuleb esimesel võimalusel teenusepakkuja poole pöörduda. Laen.ee laenuhaldurid aitavad, vastavalt olukorrale ja murele, nõustada ning pakkuda välja sobivaima lahenduse.

Maksepuhkuse ja laenu pikendamise puhul tasub arvestada.

Ilma kindla põhjuseta pole maksepuhkuse või laenu pikendamise taotlemine otstarbekas. Pärast maksepuhkuse lõppemist jaotatakse maksmata jäänud laenumaksed edaspidiste osamaksete vahel, millest tulenevalt suureneb igakuine laenumakse olenevalt makseperioodi pikkusest. Nii põhjustavad ajutiselt madalamad osamaksed edaspidi suuremaid maksekohustusi.

Laenu pikendamine võimaldab muuta maksetähtaega muuks kindlaksmääratud ajaks, andes võimaluse paindlikumaks tagasimakse perioodiks. Maksepuhkusel on lepingu põhiosamaksed peatatud ja tasuda tuleb vaid intressimakseid.

Tegemist on samuti lahendusega ootamatuteks olukordadeks, kui finantsiline võimekus on vähenenud. Sellegipoolest tähendab makseperioodi pikendamine ka pikemat perioodi intressi maksmiseks, millest tulenevalt läheb laenusumma kokkuvõttes kallimaks.

Mida tasub teada Laen.ee maksepuhkuse kohta?

Maksepuhkus ei vabasta klienti igakuistest maksetest täielikult, sest maksepuhkuse vältel tuleb tasuda igakuist intressi. Maksepuhkus kehtib vaid igakuistele osamaksetele, vähendades laenukohustust selle võrra. Laen.ee pakub krediidikonto olemasolul maksepuhkust perioodiks 1-6 kuud olenevalt kliendi vajadusest. Maksepuhkus ei kehti teistele laenudele.

Mida tasub teada laenu pikendamisest?

Laenu pikendamine kehtib Laen.ee tarbimislaenule kasutamiseks kuni 6 korda. Tegemist on võimalusega vähendada igakuiseid osamakseid, küll aga ei aita laenu pikendamine tasumist edasi lükata. Laenu pikendamine võiks olla sobiv variant, kui sissetulek on ajutiselt vähenenud, ent siiski on võimalik igakuiseid makseid teostada. Laenu pikendamine on võimalik vaid tarbimislaenu korral.

Maksepuhkuse taotluse esitamine või laenu pikendamine on lihtne.

Laen.ee pakub oma klientidele mugavat teenust igas olukorras. Nii nagu on võimalik laenu kodulehel taotleda, on ka maksepuhkust või laenu pikendamist võimalik veebis/iseteeninduses taotleda. Krediidikonto või tarbimislaenu taotlenule kehtib võimalus maksepuhkusele või laenu pikendamisele vastavalt vajadusele.

Võta meie laenuhalduritega ühendust ning leiame u olukorrale ja vajadustele sobivaima lahenduse.

Vestlus - konsultant
Tere!
Meie klienditeeninduse tööaeg on E-R: 8:00 – 20:00, L: 10:00-15:30 ja P: Suletud.
Оma küsimuse palume Teid saata klienditeeninduse e-postile klienditugi@placetgroup.ee, e-kirjas jätta enda küsimus ja kontaktandmed, et vajadusel oleks meil võimalus Teiega ühendust võtta.