Laen.ee blogi Uudised, kampaaniad ja parimad pakkumised!
Kuidas leida parim laenupakkuja?
Blogi

Kuidas leida parim laenupakkuja?

Elus võib tulla ette olukordi, kus on tarvis lisafinantseeringut või teha ootamatuid kulutusi. Kui endal kulutuste katmiseks võimalust pole, pöördutakse tihti laenutaotlusega pankade ning laenupakkujate poole. Eestis on laenupakkujaid aga mitmeid - kuidas leida parim?

 

Millised laenupakkujad tegutsevad Eesti turul?

Enne laenutaotluse esitamist on mõistlik tutvuda Eestis tegutsevate laenupakkujatega. Hind24 andmetel on laenuandjad näiteks LHV, Swedbank, Laen.ee, SEB, Luminor, InBank, Coop, Citadele, Holm, Bigbank, TFBank, TBBpank ja SVEA. Laenupakkujate hulka kuuluvad nii tuntumad nimed igapäevapanganduses kui ka laenudele spetsialiseeritud pangad.

 

Laenu tingimused olenevad laenupakkujast

Kuna laenupakkujaid on turul mitmeid, on mõistlik teha enne laenutaotluse esitamist põhjalik eeltöö. Laenupakkujad erinevad üksteisest sageli laenu tingimuste poolest. Aitame leida kõige soodsamad ja kliendisõbralikumad laenupakkumised.

Hind24 annab ülevaate erinevate laenupakkujate tingimustest, mis erinevad näiteks järgnevalt:

• Laenupakkujatel erineb laenusumma miinimummäär, mis võib olla alates 200€ kuni näiteks 1000€. Laen.ee pakub laenusummat miinimummääraga 200€.
• Erineb ka laenusumma maksimummäär, mis võib ulatuda kuni 25 000€. Laen.ee laenu maksimummäär on 7500€.
• Laenuperiood jääb keskmiselt vahemikku 6 kuud kuni 5 aastat, aga näiteks Laen.ee pakub laenu alates perioodist 1 kuu.
• Oluline erinevus seisneb ka laenu intressis, mis algab valdavalt 15% aastas. Laen.ee pakub intressi alates 0%.  Uued kliendid saavad taotleda laenu kuni 7500€ perioodiks kuni 6 kuud 0% ehk TASUTA.

 

Laenupakkuja valimisel tutvu ka järgnevaga

Nagu eelnevalt mainitud, erinevad pankade tingimused oluliselt. Küll aga on lisaks laenusummale, -perioodile ja intressile oluline pöörata tähelepanu ka teistele laenu tingimustele. Näiteks kaasneb laenulepinguga üldjuhul lepingutasu, mis oleneb laenupakkujast ning on enamasti määratud protsendina laenusummast. Laen.ee laenulepinguga kaasneb lepingutasu 5% laenusummast.

Lisaks lepingutasule kaasneb osade laenupakkujate puhul laenuga igakuine hooldustasu, mis jääb tavapäraselt 2-3€ raamesse. Küll aga ei nõua hooldustasu näiteks Laen.ee. Veel seisneb erinevus laenu ennetähtaegsel tagastamisel. Valdavalt on laenu ennetähtaegne tagastamine tasuta, kuid sellistel puhkudel on levinud ka hüvitis suuruses 0,5-1% laenusummast.

 

Parima laenupakkuja leiad taotluse esitamisel

Personaalse laenupakkumise saamiseks tuleb laenupakkujatele esitada laenutaotlus. Kuigi laenupakkujate näidistingimused annavad üldise info laenupakkuja kohta, siis tihti erinevad personaalsed pakkumisest näidisest olulisel määral. Endale sobivama laenupakkuja leidmiseks on soovituslik esitada taotlus mitmele laenupakkujale.

Laen.ee on laenupakkuja, kes pakub finantseeringut vastavalt kliendi soovidele, näiteks tarbimis-, kiir-, auto- ja kinnisvaralaenuna. Laenutaotluse saad esitada mugavalt Laen.ee kodulehel.

Vestlus - konsultant
Tere!
Kuidas saame Teid aidata?