Laen.ee blogi Uudised, kampaaniad ja parimad pakkumised!
Kuidas allahindluste ajal turvaliselt ja mõistlikult e-ostelda? Loe lähemalt.
Blogi

Kuidas allahindluste ajal turvaliselt ja mõistlikult e-ostelda? Loe lähemalt.

Alanud on suured hooajalised allahindlused pea kõikides poodides. Kuna olukord maailmas on veel keeruline, siis on suur osa allahindlustest just erinevates e-poodides. Laen.ee blogis jagame soovitusi, kuidas internetis allahindluste ajal otstarbekalt ja turvaliselt ostelda.

 

E-poodlemine on üha populaarsem

E-poodides ostlemine muutub iga aastaga aina populaarsemaks. Tänu ülemaailmsele pandeemiale on mitmed poed, pidanud oma füüsilised müügikohad sulgema ning 100%-liselt e-keskkonda kolima. Samuti on suurenenud kauba tellimine ja ostmine välismaa e-poodidest.

Paraku ei ole aga e-poodlemine alati turvaline ning sellega võivad kaasneda mitmedki ohukohad ja riskid, mida tark ostleja peaks teadma.

 

Oluline on teada e-poe tausta

Enne ostu sooritamist, mistahes e-poest või ostukeskkonnas, tasub veenduda, milline on ettevõtte ajalugu ning kas on teistel klientidel olnud probleeme kauba kättesaamisega ning kas e-pood on ikka usaldusväärne.

Ohumärke võib olla mitmed, üheks näiteks on e-poe nähtavus Googles. Kui e-pood ei tule Google otsingus välja, siis võib olla see märk, sellest, et e-pood on veel väga uus. Samuti võib see tingitud olla halvasti tehtud kodulehest. Kodulehel tasub jälgida, et oleks välja toodud ettevõtte nimi ja kontaktandmed. Kui peaks esinema pretensioone, siis kuhu saab pöörduda.

Kui kahtled, kas e-pood on turvaline, siis soovitame ettevõtet guugeldada. Üldjuhul problemaatiliste ettevõtete puhul tulevad välja teiste klientide kogemused.

 

Ole krediitkaarti kasutades eriti hoolikas

Osteldes erinevates e-poodides tasub alati jälgida, milliseid kaardiandmeid ostu sooritades küsitakse. Kui makseviis või lehekülg tundub natukenegi kahtlane, siis tasub sellest ostust loobuda. Oluline on ka jälgida, et makse sooritamiseks ei suunatakse klienti mingisugusele muule ebausaldusväärsele lehele või keskkonda, mis tekitab küsimusi.
Kui tekib vähimgi kahtlus, siis soovitame krediitkaardi maksest loobuda. Erinevate petuskeemide puhul on pangal väga keeruline kannatanut aidata, siinkohal on suur vastutus ostjal ja sellepärast tasub olla ettevaatlik.

 

Sotsiaalmeedia pakkumiste riskid

Paljud ettevõtted ja e-poed reklaamivad oma sooduspakkumisi peamiselt just sotsiaalmeedias. See on andnud erinevatele petturitele suurepärase võimaluse läbi sotsiaalmeedia inimesi petta- pakkudes soodustusi ja kaupa, mida tegelikult neil pole, suunates kasutajaid kahtlastele veebilehtedele, kust varastatakse klientide andmeid või tehakse utoopilisi sooduspakkumisi kallitele toodetele.

Kui pakkumine tundub liiga ilus, et tõsi olla, siis tasub suhtuda sellesse skeptiliselt. Kui e-poe koduleht tundub ebausaldusväärne, siis tasub sealt ostmist vältida.

Kui soovid mugavalt ja turvaliselt e-poodides ostelda, siis uuri lähemalt Placet Groupi krediitkaardi kohta, mis on ka Hind24 krediitkaardi võrdluste tabeli võitja, kui kõige soodsamatel tingimustel krediitkaart.

 

Vestlus - konsultant
Tere!
Kuidas saame Teid aidata?