Laen.ee blogi Uudised, kampaaniad ja parimad pakkumised!
Kevadpuhastus - 5 sammu rahaasjade korrastamiseks
Blogi

Kevadpuhastus - 5 sammu rahaasjade korrastamiseks

Kevadel hakkame tavaliselt oma kodu koristama, kuid tegelikult on see ka hea võimalus teha korda oma rahaasjad. Kui sa pole oma finantsolukorda juba pikka aega üle vaadanud, võib kevad olla õige aeg seda teha. Selles artiklis anname mõned näpunäited, kuidas oma rahaasjad kevadpuhastuse käigus korda seada.

Esimene samm: vaata üle oma eelarve

Esimene samm rahaasjade korrastamiseks on läbi vaadata kõik oma finantsdokumendid. See hõlmab pangakonto väljavõtteid, krediitkaardi väljavõtteid, arveid ja muid dokumente, mis puudutavad sinu rahaasju. Tasub üle vaadata, kui palju raha on kulutatud viimase paari kuu jooksul ja kuhu see läks. See võib tunduda hirmutav, kuid see annab selge pildi rahalise olukorra kohta.

Kindlasti soovitame kõik kirja panna. Rahaasjade organiseerimiseks võib kasutada näiteks erinevaid rakendusi ja vahendeid nagu Exceli tabelid, erinevad äpid või finantsjuhtimise rakendused. Nii on mugav jälgida oma sissetulekuid ja kulusid ning planeerida oma tulevasi kulutusi. Lisaks aitab see ka vältida võimalikke vigu, nagu näiteks arvete tasumata jätmist või hilinemist.

Teine samm: alati planeeri kulutusi

Kui oled oma rahaasjad inventeerinud, siis vajadusel leia võimalusi oma kulude optimeerimiseks. Kontrolli oma igakuiseid arveid ja kulutusi ning mõtle, millest oleks mõistlik loobuda või mida saab odavamalt teha. Väikesed kulude kokkuhoid võivad aja jooksul suureks säästuks kasvada.

Üle tasub vaadata ka kõik püsikorraldused ja püsimaksed- kas need on ikka veel relevantsed ning kas tellitud teenused või tooted vajalikud.

Kolmas samm: korrasta oma laenud

Kevad on suurepärane aeg laenude ülevaatamiseks ja nende refinantseerimist. Vaata üle oma laenud ja krediitkaardid ning mõtle, kas on võimalik kuidagi oma laenukoormust vähendada. Kui sul on mitu laenu, siis võid kaaluda nende refinantseerimist üheks suuremaks laenuks, et maksta vaid ühte intressi.

Samuti võib mõelda sellele, kas saaks leida krediitkaarti paremate tingimustega. Näiteks, Placeti Must krediitkaardil on intressivaba periood kuni 45 päeva. Valge krediitkaart, aga võimaldab teenida kõikide ostude pealt 5% kaardile tagasi (kampaania kuni 31.05.2023). Lisaks, Placeti krediitkaartide kasutamisega kaasnevad ka erinevad partnerite soodustused.

Neljas samm: investeeri tulevikku

Kevad on ka suurepärane aeg oma investeeringute ülevaatamiseks või sellega alustamiseks. Kontrolli oma pensionifonde, aktsiaid ja muud investeeringuid, et veenduda, kas need vastavad endiselt sinu eesmärkidele ja riskitaluvusele. Kui sa pole kindel, kas investeeringud on sinu eesmärkidega kooskõlas, võib olla kasulik konsulteerida finantsnõustajaga.

Kui sa pole kunagi varem investeerinud, siis võid alustada väikeste summadega ja õppida nii investeerimise põhitõdesid. Investeerimine on oluline, sest see aitab suurendada sinu vara ja sissetulekut tulevikus.

Viies samm: säästud ja eesmärgid

Kevad on ka hea aeg mõelda oma säästude kasvatamisele. Säästud aitavad sul valmistuda ootamatuteks kulutusteks ja annavad sulle kindluse, et oled valmis tulevikuks. Pane endale eesmärgid, mida soovid saavutada ja koosta plaan, kuidas need eesmärgid täidad. Kui aga puutud kokku suurte ootamatute kulutustega, vali laen parimate tingimustega nagu näiteks Laen.ee tarbimislaen. Esimene laen kuni 7500 € kuni 6 kuuks on tasuta ehk 0%, mis aitab intressi pealt raha kokku hoida.

Lõpetuseks, kui oled oma rahaasjad korda saanud, siis ära unusta jälgida oma kulutusi ka edaspidi. Püüa vältida tarbetuid oste ja hoia oma kulutused kontrolli all. Kui võimalik, siis pane igakuiselt raha kõrvale ja kasvata seeläbi oma sääste.

Vestlus - konsultant
Tere!
Kuidas saame Teid aidata?