Laen.ee blogi Uudised, kampaaniad ja parimad pakkumised!
Tuludeklaratsioon 2024: olulised kuupäevad ja muudatused
Blogi

Tuludeklaratsioon 2024: olulised kuupäevad ja muudatused

Tuludeklaratsiooni esitamine on iga-aastane kohustus, mis toob endaga kaasa mitmeid küsimusi ja vajaduse pidevalt uueneva informatsiooniga kursis olla. Aasta 2024 tuludeklaratsiooni esitamine ei erine selles osas varasematest, kuid mõned olulised muudatused ja täiendused on siiski tehtud. Selles blogipostituses käime läbi kõik olulised punktid, mis aitavad oma tuludeklaratsiooni 2024 edukalt ja efektiivselt esitada.

Tähtaeg: märgi kalendrisse

Esimene ja kõige olulisem samm on meeles pidada tuludeklaratsiooni esitamise tähtaega. 2023. a tulu deklareerimine algab 15. veebruaril ning peab tuludeklaratsioon olema esitatud hiljemalt 30. aprilliks. Selleks, et vältida viimase hetke stressi ja võimalikke trahve, soovitame alustada ettevalmistustega juba varem.

15. veebruar     algab tuludeklaratsiooni esitamine e-teenuste keskkonnas e-MTA  ja teenindusbürood hakkavad väljastama eeltäidetud tuludeklaratsiooni paberil
5. märts            algab tulumaksu tagastamine e-MTAs deklaratsiooni esitanud klientidele
18. märts          algab tulumaksu tagastamine deklaratsiooni pabervormil esitanud klientidele
30. aprill           tuludeklaratsiooni esitamise tähtpäev
1. oktoober    juurdemaksmisele kuuluva tulumaksu tasumise ja enammakstud tulumaksu tagastamise tähtpäev (Allikas: emta.ee)

Digitaalsed tööriistad ja rakendused

Üks olulisemaid aspekte tuludeklaratsiooni esitamisel on kasutajamugavus ja efektiivsus. Selleks soovitame tungivalt kasutada e-teenuste keskkonda e-MTA, mis on loodud spetsiaalselt maksudeklaratsioonide protsessi lihtsustamiseks. e-MTA platvorm võimaldab teil esitada oma tuludeklaratsiooni kiirelt ja mugavalt, ilma et peaksite kodust lahkuma.

Maksu- ja tolliameti e-keskkond on teinud tuludeklaratsiooni esitamise lihtsamaks ja mugavamaks kui kunagi varem. Kindlasti soovitame kasuta ära Maksu- ja tolliameti poolt pakutavaid digitaalseid tööriistu ja rakendusi, mis teevad andmete esitamise ja kontrollimise kiireks ja tõhusaks. Samuti on mitmeid kolmandate osapoolte loodud rakendusi, mis aitavad koguda vajalikke dokumente ja arvutada maksukohustusi. Nii on deklaratsiooni täitmine kiirem ja mugavam.

Mahaarvamised: ära jäta kasutamata

Üks olulisemaid aspekte tulude deklareerimisel on mahaarvamised, mis võivad oluliselt vähendada maksukohustust. Olgu selleks töötasu, hariduskulud, tervishoiukulud või annetused - veendu, et kasutad ära kõik seadusega lubatud mahaarvamised. Tähelepanu pööramine detailidele selles valdkonnas võib säästa sulle märkimisväärseid summasid.

Investeerimiskonto omanikele ja neile, kes soovivad deklareerida eluasemelaenu intresside andmeid, on oluline teada, et need andmed on võimalik oma internetipangast otse tuludeklaratsioonile edastada. Soovitame seda teha enne deklaratsiooni esitamise protsessi alustamist, et tagada andmete olemasolu deklaratsioonil eeltäidetuna, mis teeb protsessi veelgi sujuvamaks.

Füüsilisest isikust ettevõtjatele on oluline märkus, et lisaks tavapärasele vormile "Tulud ja mahaarvamised" tuleb esitada ka ettevõtlustulu vorm E, sõltumata sellest, kas ettevõtlustulu saadi või mitte. See samm on kriitiline, et tagada teie ettevõtlustegevuse korrektne ja täpne kajastamine maksuametis.

Kogu olulise info leiab Maksu- ja tolliameti kodulehelt.

Nõuanded ja abi

Kui tunned, et vajad abi oma tuludeklaratsiooni koostamisel, ära kõhkle pöördumast professionaali poole. Maksunõustajad ja raamatupidajad on selles valdkonnas eksperdid ning suudavad pakkuda väärtuslikku nõu ja toetust. 

Tuludeklaratsiooni esitamine ei pea olema keeruline ja stressirohke protsess. Õige ettevalmistuse, asjakohase informatsiooni ning kasulike tööriistade ja ressursside kasutamisega saab tagada, et tuludeklaratsioon 2024 on esitatud korrektselt ja õigeaegselt.

Kui olete oma tuludeklaratsiooni edukalt esitanud, on oluline teada, et enammakstud tulumaksu tagastamine toimub deklaratsioonis märgitud pangakontole hiljemalt 1. oktoobriks 2024. aastal. Samuti, juhul kui teil on maksude juurdemaksmise kohustus, tuleb see summa tasuda samaks kuupäevaks. See tagab, et kõik teie maksukohustused on õigeaegselt ja korrektselt täidetud, vältides võimalikke viiviseid või muid ebameeldivusi.

Vestlus - konsultant
Tere!
Kuidas saame Teid aidata?