Laen.ee blogi Uudised, kampaaniad ja parimad pakkumised!
Põnevaid ideid meeldejäävaks koolivaheajaks koos perega
Blogi

Põnevaid ideid meeldejäävaks koolivaheajaks koos perega

Koolivaheaeg pakub suurepärase võimaluse lõõgastuda ja perega toredalt aega veeta. Oleme kirja pannud mõned ideed, kuidas muuta suvine koolivaheaeg unustamatuks.

Perega loodusesse matkama ja piknikule

Eestis on palju imekauneid looduskohti, mida avastada. Võtke ette matk rahvusparkides nagu Soomaa, Lahemaa või Matsalu. Samuti on suurepäraseid matkaradu Tartu lähedal Emajõe-Suursoo looduskaitsealal. Pidage piknikku, nautige värsket õhku ja mängige looduses erinevaid mänge.

Eesti saarte avastamine

Eesti meresaarte arv ulatub 2222-ni – miks mitte mõnda neist avastada? Külastage Saaremaad, Hiiumaad või Muhumaad ja nautige kohalikke vaatamisväärsusi ja maitseid. Samuti soovitame avastada väiksemaid saari nagu Aegna, Vormsi, Naissaar ja Prangli, mis pakuvad palju elamusi.

Kultuurisündmused igale vanusele

Koolivaheaeg on ideaalne aeg kultuuriga tutvumiseks. Käige muuseumides, galeriides, kontsertidel ja teatrietendustel. Tallinn ja Tartu pakuvad koolivaheajal rohkelt tasuta kultuurisündmusi, mille kohta leiab infot kohalike omavalitsuste kodulehtedelt.

Soovitame avastada ka Tallinna ja Tartu peidetud aardeid. Tallinnas tasub külastada vanalinna, Toompea lossi ja Kadrioru parki. Kumu kunstimuuseum, Eesti Ajaloomuuseum ja Viimsi sõjamuuseum pakuvad samuti palju huvitavat. Tartus pakuvad AHHAA teaduskeskus ja Tagurpidi Maja põnevat ajaveetmist kogu perele.

Raamatukogu külastamine

Raamatukogus aja veetmine on suurepärane viis laste lugemishuvi arendamiseks. Laenutage huvitavaid raamatuid ja korraldage kodus mõnusaid lugemisõhtuid. Osalege ka raamatukogude korraldatud tasuta üritustel ja laske raamatukogutöötajatel soovitada uusi põnevaid raamatuid.

Seikluspargid ja loomaaiad

Eestis on palju seiklusparke, mis pakuvad põnevaid tegevusi kogu perele. Valgeranna Seikluspark, Tartu Seikluspark ja Kiviõli Seikluskeskus on vaid mõned näited. Lisaks tasub külastada Tallinna Loomaaeda või väiksemaid loomaparke, kus saab tutvuda erinevate loomaliikidega.

Muuseumid, mida külastada koolivaheajal

Koolivaheaeg on suurepärane aeg muuseumide avastamiseks, eriti nüüd, kui saadaval on muuseumikaart, mis võimaldab aastaringselt piiramatult muuseume külastada. Alla kaheksa-aastastele lastele on paljud muuseumid tasuta, mistõttu tasub kaaluda muuseumikaardi soetamist tervele perele – see muudab iga muuseumikülastuse justkui tasuta elamuseks.

Haapsalu Iloni Imedemaa: Kui teie pere on tuttav Astrid Lindgreni raamatutega, on Haapsalu kindlasti külastamist väärt. Seal saab tutvuda Ilon Wiklandi, Lindgreni raamatute illustraatori, loominguga. Iloni Imedemaal on võimalik näha originaalillustratsioone, piiluda Karlssoni katusekambrisse ning nautida mängutuba. Suvel on avatud ka imedemaa õu ja käsitöökoda.

Jõgevamaa Kalevipoja ja Palamuse muuseumid: Jõgevamaal asuvad Kalevipoja ja Palamuse muuseumid, mis pakuvad harivat ajaviidet. Kalevipoja muuseumis saab virtuaalreaalsuse abil võistelda Vanapaganaga, Palamusel saab tutvuda vanaaegse koolieluga. Need muuseumid toovad lähemale eesti kirjanduse tähtteosed „Kalevipoeg“ ja „Kevade“.

Tallinna Loodusmuuseum ja Tervisemuuseum: Tallinna vanalinnas asuvad loodusmuuseum ja tervisemuuseum pakuvad põnevat avastamist. Loodusmuuseumis saab uurida metsade loomi ja linde ning näha mineraale ja kivistisi. Tervisemuuseumis saab ülevaate inimese anatoomiast ja eluprotsessidest läbi erinevate interaktiivsete väljapanekute.

Eesti Meremuuseum Lennusadamas: Tallinna Lennusadamas asuv meremuuseum pakub võimalust tutvuda Eesti merenduse ajalooga. Muuseumis on mitmesuguseid eksponaate, alates vanadest paatidest kuni moodsa laevanduseni, samuti saab uurida allveelaeva Lembit.

Koolivaheaeg on täis võimalusi lõbusaks ja harivaks ajaveetmiseks. Vali oma lemmiktegevused ja nautige perega kvaliteetaega! 

Unustamatud hetked tarbimislaenu abil

Koolivaheajal perega toredate tegevuste ja elamuste nautimine võib mõnikord vajada lisavahendeid. Kui unistuste täitmiseks või tervislike ja harivate tegevuste korraldamiseks on vaja rahalist tuge, võib tarbimislaen olla heaks lahenduseks. Tutvu heade pakkumistega ja leia sobiv lahendus, et muuta koolivaheaeg perele meeldejäävaks ja eriliseks.

Vestlus - konsultant
Tere!
Meie klienditeeninduse tööaeg on E-R: 8:00 – 20:00, L: 10:00-15:30 ja P: Suletud.
Оma küsimuse palume Teid saata klienditeeninduse e-postile klienditugi@placetgroup.ee, e-kirjas jätta enda küsimus ja kontaktandmed, et vajadusel oleks meil võimalus Teiega ühendust võtta.