Laen.ee blogi Uudised, kampaaniad ja parimad pakkumised!
Mida peaks teadma maksepuhkusest?
Blogi

Mida peaks teadma maksepuhkusest?

Laenu- või maksepuhkus on kokkulepe laenuandjaga lükata laenu põhiosa või intressimaksete tasumine teatavaks ajaks edasi.

Kuigi laenuvõtjad soovivad üldiselt laenu võtta ja seda eeskujulikult tagasi maksta, siis elus tuleb ette olukordi, kus laenu tagasi maksmine ning igapäevakulude samaaegne maksmine on keeruline, kui mitte võimatu. Selle tõttu võimaldavad enamus krediidipakkujaid võtta ka maksepuhkust.

Maksepuhkuse ajal ei pea klient laenumakseid tagasi maksma. Oluline on jälgida, et maksepuhkust tasuks võtta kohe, kui on näha, et maksetega võib tekkida raskusi, mitte siis, kui raskused on juba suureks paisunud. Seetõttu tasuks enne laenulepingu sõlmimist tutvuda ka erinevate pakkujate maksepuhkuste võimalustega, et valida enda jaoks sobivaim.

Mis on sagedasemad maksepuhkuse taotlemise põhjused?

Maksepuhkust võetakse mitmetel erinevatel põhjustel, kuid üldistatult saab öelda, et kui laenuvõtja sissetulekud on vähenenud, siis uuritakse ka maksepuhkuste kohta rohkem.

Seda näitas selgelt ka koroonakriis, kus majanduslikult keerulises olukorras, võib koondamine ootamatult tabada ükskõik keda. Samuti võivad põhjuseks olla ka palga vähenemine, kollektiivne tööseisak või hoopiski pikaajaline haigusleht.

Mis vahe on osalisel ja täielikul maksepuhkusel?

Nagu ütleb ka nimi, siis erinevus on peamiselt selles, kas saab täieliku maksevabastuse või ei. Osalise maksepuhkuse korral peab tagasi maksma ainult laenu intressi, mis on kirjas sõlmitud lepingus. Täieliku maksepuhkuse korral kehtib täielik maksevabastus ehk rahalisi makseid sel perioodil tasuma ei pea. Mõlemal juhul taastub maksepuhkuse lõppedes endine makserütm.

Kuidas hinnata erinevate laenupakkujate maksepuhkuse tingimusi?

Esimene asi, mida tuleks vaadata, on see, kas laenupuhkust üldse pakutakse. Maksepuhkus võiks olla kättesaadav just eriti pikaajaliste laenude korral.

Laen.ee on võimaldanud oma klientidele väga soodsad tingimused, kus laenu puhul saab maksepuhkust võtta 1 kuuks ning krediidikonto puhul on võimalik kliendil valida maksepuhkus alates 1 kuust kuni 6 kuuni. Mõlemal juhul on maksepuhkuse ajal on vaja tasuda vaid intressimaksud.

Laen.ee pakub maksepuhkust headel tingimustel

Laen.ee pakub oma klientidele vajadusel paindlikku laenu tagasi maksmist. Makseraskuste esinemisel on võimalik pikendada tagasimaksmise perioodi, kuid tasuda tuleb jooksvat intressi. Maksepuhkust on võimalik võtta kuni 6 kuuks. Pikendamist on võimalik teha mugavalt veebi kaudu. Loe täpsemaid tingimusi meie veebilehelt või helista 6630110

Vestlus - konsultant
Tere!
Meie klienditeeninduse tööaeg on E-R: 8:00 – 20:00, L: 10:00-15:30 ja P: Suletud.
Оma küsimuse palume Teid saata klienditeeninduse e-postile klienditugi@placetgroup.ee, e-kirjas jätta enda küsimus ja kontaktandmed, et vajadusel oleks meil võimalus Teiega ühendust võtta.