Laen.ee blogi Uudised, kampaaniad ja parimad pakkumised!
Kuidas vältida emotsioonioste?
Blogi

Kuidas vältida emotsioonioste?

Emotsiooniostud on sageli tingitud tujudest ja planeerimatusest. Selle tulemusena on kulud kontrolli alt väljas ning paljud eestlased elavad igakuiselt palgapäevast palgapäevani. See omakorda soodustab stressi, hirmu ja tekitab rahutust.

Anname omalt poolt 5 lihtsat nippi, kuidas oma emotsiooniostud kontrolli alla saada ja kuidas oma raha kasutust paremini analüüsida.

 

Ostuharjumuste muutmine

Tingitud keerulises perioodist ja viiruse levikust kogu maailmas on suuresti muutunud ka jaekaubanduse strateegiad ja võimalused. Ostlemine on kolinud rohkem veebi ning kaupade tellimine ja ostmine on muutunud lihtsamaks, kui kunagi varem. See omakorda soodustab raha liigset kulutamist ja e-poodides niisama aja veetmist.

Läbi e-poodide on väga lihtne suunata ostma, ka asju mida me tegelikult ei vaja. Ajaviiteks e-poodide lehitsemine tekitab huvi asjade vastu, mis ei ole esmajärjekorras olulised. Tähtis on mõtestada enda jaoks, et kõike ei pea ostma ning e-poodides ajaveetmine ei ole meie rahakotile kõige sõbralikum.

 

Ole oma ostus kindel

Analüüsi, kas on ikka vaja šokolaadi, mille haarasid toidupoes järjekorras seistes? Tundub esmapilgul väike ja tühise kuluga toode, kuid kui teed selliseid emotsioonioste iga kord toidupoes käies, siis kokkuvõttes võivad kulutused suuresti kasvada.

Ka kõige pisemate impulssostude puhul tuleb analüüsida ja jälgida oma käitumist. Sellisest pisikestest sammudest on kõige lihtsam alustada, et oma ostudel silma peal hoida.

 

Planeeri poodi minekuid

Poes käimine ei tohiks olla ajaveetmise viis, vaid tingitud eelkõige mõnest vajadusest. Enne poodi minekut soovitame planeerida ja läbi mõelda, mida täpselt otsime ja vaja osta on. Niisama poodides ringi vaadates avastame sageli, et oleme kulutanud asjatult raha, asjadele, mida me ostma ei tulnud ning tegelikult ei vaja üldse.

Poeskäiku aitab planeerida põhjaliku ostunimekirja tegemine. Eriti kasulik on see nipp toidupoodi minnes, kus tekib palju läbimõtlematuid emotsioonioste.

 

Hoia oma kuludel silm peal

Koosta eelarve tabel, mis annab sulle detailse ülevaate, kuhu raha kulub. Pane kirja ka kõige väiksemad kulud- parkimistasud, tanklast ostetud kohv või möödaminnes ostetud saiake. Sageli just need impulssostud jäävad meil teadvustamata ning kuu lõpus ei saa aru, kuhu küll raha kaob.
Jaga oma eelarve tabelit ka teiste pereliikmetega, et hoida silma peal kogu pere eelarvel.

 

Ära maksa täishinda

Allahindlused toimuvad regulaarselt kaks korda aastas, suvehooaja ja talvehooaja lõpus. Lisaks toimuvad pisemad välk allahindlused ka sagedamini. Parimate allahindluste saamiseks tasub liituda oma lemmik poodide meililistiga ning nii on garanteeritud, et soodsad pakkumised jõuavad sinuni.

Ka meie krediitkaart pakub võimalust osta tooteid ja teenuseid meie koostööpartnerite juures püsiva allahindlusega. Lisaks pakume veel ostude pealt raha tagasi garantiid. Tutvu cashback-i pakkumistega meie kodulehel.

Vestlus - konsultant
Tere!
Kuidas saame Teid aidata?