Laen.ee blogi Uudised, kampaaniad ja parimad pakkumised!
Kas reisi jaoks raha koguda või võtta laenu? Kolm olukorda, mil laen võib olla põhjendatud
Blogi

Kas reisi jaoks raha koguda või võtta laenu? Kolm olukorda, mil laen võib olla põhjendatud

Tunned, kuidas mõtted kokku jooksevad ning pikalt kestnud probleemid ei näe lahendust? Tööefektiivsus on langenud või leiad, et elu on nii üksluine, et vaja on mingit uudset kogemust, mis rutiini murrab ja elevust loob? 

 

Vahel lihtsalt on vaja korraks eemale saada. Lennukipiletid, teine kultuur ja kliima on üldiselt lahendus ületöötamisele ja puhkusevajadusele. Täielik keskkonnavahetus aitab end paremini töömuredest distantseerida ning teinekord piisabki jalutuskäigust rannas või matkast mägedes, et probleem justkui iseenesest laheneks. 

 

Kuidas aga välismaist puhkusereisi finantseerida - kas koguda raha või on põhjendatud ka laenu võtmine?

 

Loo omale reisikonto - Sinu säästud vaid reisimise eesmärgil

 

Paratamatult kaasneb oma turvalisest kodukeskkonnast väljaminekuga kulusid: transport, olgu lennuk, laev või auto, millega sihtkohta kohale saada. Samuti tuleb võõras riigis leida majutus ning söögipoolis. Kuigi alati võimalik leida soodsaid lahendusi, on reisil mõistlik pisut suuremate ja ootamatute kuludega arvestada.

 

Parim lahendus reisi finantseerimiseks on oma säästud. Hea nipp on avada Reisi-, Puhkuse- või Seikluskonto, kuhu endale igakuiselt kas või õige pisut sissetulekust kannad. Nii tekib reisieesmärgiga rahapuhver, mille eest kas või lennupiletid sihtkohta organiseerida. Isegi, kui terve reisi eelarvet korraga koguda ei jõua, on siiski hea tunne, et vähemalt osa raha täitsa olemas ning kulud mõneti hajutatud.

 

Reisikontole kogutud raha võta kasutusele vaid väljasõitude, reiside või puhkuse eesmärgil. Proovi sinna lisada x summa või y% oma sissetulekust kohe pärast palgapäeva või tee endaga kokkulepe, et kannad reisirahaks kogu ülejäägi uue palgapäeva eel. Reisikonto lahendus aitab reisil kuluva raha stressi vähendada, sest oled kogunud just eesmärgiga oma silmaringi Eestist väljaspool laiendada.

 

Millal on reisiks laenu võtmine põhjendatud?

 

Kuna reis on pigem valikuline meelelahutus, mitte esmavajadus, on meie soovitus välisseiklused vähemalt osaliselt oma kogutud eelarvest katta. 

 

Laenu ei peaks reisimiseks võtma, kui oled juba mõne suure laenuga seotud või Sul on tekkinud makseraskused. Siiski leiame, et on ka olukordi, kus ka reisiks raha laenamine igati eesmärgipäraselt toimib ning unistuste puhkuse mõnusamaks ja pingevabaks loob.

 

#1 Viimase hetke võimalus, mis päästab rutiinist ja depressioonist!

 

Mõõdukat tarbimislaenu võid reisimiseks kaaluda, kui oled 100% kindel, et unistuste sihtkoht või kohene muudatus rutiinis loob tulemust elu kriitilistel hetkedel. Keskkonnavahetus tähendab üldjuhul otsest pääsemist rutiinist, ületöötamisest ja depressioonist.

 

Vahel on meie igapäevaelu segi paisatud sisuliselt üleöö. On siis raputajaks mõni uudis, mis põranda jalge all kõikuma paneb või sootuks ootamatu võimalus, mis unistuste reisi ülehomme poolmuidu kätte toob? Kui selle peale ikka tunned, et kiire reis aitaks pääseda hilisematest terviseprobleemidest, tuua tagasi rõõmu ja teotahte ning produktiivsuse, võib laenu võtmine reisi eesmärgil olla põhjendatud. 

 

Oluline: Laenu võttes pead arvestama, et tegemist on finantskohustusega, mida tuleb hiljem täita. Arvesta kindlasti oma reaalse maksevõimekusega ning mõtle hoolega, millele laenatud raha kulutad. Võimalusel võta pakkumine mitmelt laenuandjalt ja otsusta soodsaima kasuks.

 

Proovi ka reisil kohapeal siiski mõistlikku elustiili järgida ning naudi keskkonnavahetust emotsioonina: eira kalleid suveniiriputkasid ning kõige turistikamaid toidukohti. Keskendu ammu unistatud puhkusele ning iseendaga tegelemisele. 

 

#2 Pikalt ette planeeritud reis, mida tasuda osadena - nagu järelmaks!

 

Reisiks raha laenamist võid kaaluda ka olukorras, kus planeerid reisi pikalt ette, kuid pead suuremad kulud tegema sisuliselt kohe ning kogutud säästud või reisikonto kogu ettemakset täna veel täielikult ei kata. Sellisel juhul saad laenu kasutada nagu reisi järelmaksu.

 

Laen aitab tasuda suuremad kulud - broneerida järgmisel sügisel toimuvale reisile lennupiletid või majutuse tervele perele -ühe korraga. Nii saab ülejäänud planeerimise-ootamise ajal sama summa siiski reisiks planeerida ning ehk reisi ajaks plaanipäraselt  laenu tagasi maksta. 

 

Nii saad reisilaenuga oma reisikulusid hajutada ning mõnusa puhkuse- või seiklusplaani siiski ette võtta.

 

#3 Ootamatud kulud reisi vältel

 

Ka kõige rahumeelsemat puhkust võib tabada ootamatu ja planeerimata kulu: kaob pagas, dokumendid või juhtub muu õnnetus, mis vajab ootamatuid ja suuremaid väljaminekuid. Sel juhul on kiirelt väljastatav tarbimislaen ootamatus olukorras igati põhjendatud lahendus, et ebamugavast kitsikusest pääseda.

 

Isegi kui meie võtame aja maha, siis ootamatused ei puhka! Ja tabavaid meid ikka olukordades, kus neid kõige vähem ootame. Kindlasti tuleb oma meelerahuks reisi eel sõlmida reisikindlustus, kuid teame kõik, et ka kindlustus aitab tagajärgedega, mitte ei hoia probleeme ära. Küll on enamasti võimalik ootamatu olukord kindlustuselt saadava kahjuhüvitisega hiljem tasaarveldada või juba kindlustuse kulusse kanda. 

 

Laen.ee tarbimislaenu puhul me Sinult otseseid kuludokumente ei nõua - usume, et Sina ise tead paremini, milleks laenu vajad: olgu see kadunud kohvri sisu taastamine või uued lennupiletid, mis vaja mingil põhjusel koju naasmiseks soetada. 

 

Reisimine ei ole ootamatu kulu, kuid reisiks laenamine võib olla põhjendatud!

 

Puhkus ja reisimine ei ole ootamatu kulu, pigem planeeritud lõbu. Olles juba mõne kiirlaenuga laenurattas, tasub meelelahutuse asemel pigem kiirelt laenud tagasi maksta ning seejärel reisikontole raha koguma asuda. 

 

Üldiselt soovitame kindlasti reisi vähemalt osaliselt oma säästude ja olemasoleva rahaga finantseerida. Siiski mõistame, et teinekord võib laen aidata puhkuse planeerimise protsessis kulusid hajutada, ootamatu võimaluse realiseerida või etteplaneerimatu kulutuse olukorra Sinu jaoks meeldivalt lahendada. Tähtis on, et mõistaksid finantskohustuse tekkimist.

 

Oleme laen.ee tarbimislaenu loonud mugavaks ja kiireks - vastuse ning raha arvele saad sisuliselt kohe. Nii saad vajadusel teha ka kiired otsused: veel enne, kui refreshimine taas lennupiletite hindu tõstab…

Vestlus - konsultant
Tere!
Kuidas saame Teid aidata?