Laen.ee blogi Uudised, kampaaniad ja parimad pakkumised!
Ärilaen annab majanduslanguses hoogu juurde
Blogi

Ärilaen annab majanduslanguses hoogu juurde

2023. aasta lõpus avaldatud Eesti Panga majandusprognoos ei olnud just paljulubav. Kuigi 2024. aasta majanduslanguseks ennustati 0.4%, mis on märgatav areng 2023. aasta 3.5% langusest, on tegu ikkagi langusega. Üldisem poliitiline ja majanduslik olukord muudab inimesed ettevaatlikumaks ja säästlikumaks ning see toob kaasa ka tarbimise langemise.

Olukord pole hea kellegi jaoks

Ka valitsus on tõdenud, et Eesti majanduse seis pole kiita ei üksikisiku ega riigi tasandil.  inimeste tarbijakäitumine on muutunud tagasihoidlikuks ning seda näeme kõikjal. Tarbijad eelistavad soodsamaid alternatiive - näiteks viimase hetke pakkumised realiseerimisaja ületanud toidukaupadele või kallimate esemete soetamine kasutatud kaupade turult.

Ettevõtjatel on vaja olukorraga kohaneda

Ettevõtja jaoks on olukord eriti kriitiline. Võimalustest lähtuvalt tuleb teha raskeid otsuseid - halvimal juhul tuleb kaaluda töötajate palgakärpeid või suisa koondamist, et raha säästa. Siiski võib see hiljem valusalt kätte maksta kui mahu suurenedes on vaja taas leida kvalifitseeritud ja väljaõpetatud tööjõudu.

Võib kaaluda ka juba tehtud investeeringute peatamist - kuid teatud investeeringuid ei saa peatada kui need on tugevalt seotud ettevõtte põhitegevuse arendamise või kaasajastamisega.

Teatud investeeringute tegemine võib aidata hoopis majanduslangusest paremini välja tulla, kui nende investeeringute peatamine.

Ärilaen võib olla päästev õlekõrs majanduslanguses

Igal raskuses oleval ettevõttel tasub vähemalt kaaluda ärilaenu võtmist. Pakume kuni 35 000 euro suurust ärilaenu, mille kasutamiseks me piiranguid ei sea. Ärilaen on hea võimalus, et lõpetada pooleliolev investeering, soetada seadmeid või tehnikat, siseneda uutele turgudele või pakkuda hoopis uusi tooteid/teenuseid ning suurendada maksejõulist klientuuri. Samuti saad toetada tööjõukulude katmist ja teenuste sisseostmist. Ärilaen on hea variant ka alustavale ettevõtjale - kui praegune tööturg sulle midagi ei paku, siis see on su võimalus luua endale ise võimalused.

Meie pakutav ärilaen on personaalse lähenemisega ning tänu bürokraatia puudumisele saad vastuse oma taotlusele juba 1 tunniga - ära raiska aega ning võta olulised otsused vastu juba täna!

 

Vestlus - konsultant
Tere!
Meie klienditeeninduse tööaeg on E-R: 8:00 – 20:00, L: 10:00-15:30 ja P: Suletud.
Оma küsimuse palume Teid saata klienditeeninduse e-postile klienditugi@placetgroup.ee, e-kirjas jätta enda küsimus ja kontaktandmed, et vajadusel oleks meil võimalus Teiega ühendust võtta.