Laen.ee blogi Uudised, kampaaniad ja parimad pakkumised!
Anna ka Sina ärile vunki!
Blogi

Anna ka Sina ärile vunki!

Ettevõtjana tean kui keeruline on ettevõttele, eriti alustavale ärile, pangast laenu saada. Vaja on esitada kõikvõimalikke finantsaruandeid, mis polegi nii keeruline, kuid sealt nähtavad numbrid peavad olema väga positiivsed. Pangast saavad laenu eelkõige väga tugevad ettevõtted ja suurkorporatsioonid, kes tegelikult seda laenu liiga palju ei vajagi. Näiteks alustava väikeettevõtte finantsnäitajad (kasumiaruanne, bilanss jne) pole sisuliselt kunagi panga jaoks piisavad. Enne negatiivset laenuotsust võib kuluda mitu nädalat erinevate dokumentide esitamiseks. Kulutasin pankadega suhtlemisele kokku kaks kuud, mille tulemus oli ümmargune null. Minu selgitused, et uue tehnoloogiaga CNC pingi ostmine toob ettevõttele uued kliendid ning suurema käibe, ei läinud kellelegi korda. Suhtlus pankadega kärbib kõiglele lisaks sinu eneseväärikust ja usk äriplaani trambitakse jalge alla.

Investeerimisvajadus tekib sageli kiiresti

Ettevõtte arengu seisukohast võib ärilaen olla teatud hetkedel kriitilise tähtsusega. Minu firma näitel - uued kliendid ja projektid ootasid sisuliselt uue pingi taga, olukord oli minu jaoks äärmiselt pingeline. Ehkki loobumismõtted olid juba peas, siis õnneks ma ei andnud alla ja otsisin laenuvõimalusi edasi. Väljavaateid polnud palju, sest ühtegi kinnisvara polnud mul ka ajahetkel kasutada, et hüpoteeklaenu võtta. Lõpuks leidsin teenusepakkuja laen.ee ja tagantjärele mõeldes oli see tõeline vedamine. Ma ei peatu pikalt protsessil ja klienditeenindusel, mis oli ülimalt kiire ja lihtne. Positiivse laenuotsuse sain näiteks tunniga. Sain kiiresti üle 25 000€ arvele, mille kandsin kohe edasi Saksamaale, kust ka CNC pink peagi teele pandi. Rahustasin ärevaid kliente, andsin neile kuupäevad, mis tellimused valmis saavad. Õnneks jõudis ka pink õigeaegselt kohale ja tänaseks mõlgutan mõtteid juba tehase laiendamisest ja järgmiste pinkide soetamisest.

Starditoetus vs ärilaen

Oma pisikese tehase avasin alustava ettevõtja starditoetuse abil, millest võiks eraldi blogi kirjutada. Bürokraatia hulk, mis starditoetuse kulutamise ja aruandlusega kaasnes, oli hoomamatu. Ma pidin tegema ettevõtte jaoks mitte parimaid otsuseid, sest näiteks ei saanud Hiinast soetada spetsiifilisi lisaseadmeid - toetus nägi ette kolme võrdleva pakkumise võtmist Eestist. Eestis aga polnud ühtegi ettevõtet, kes minu jaoks vajalikke seadmeid müüs. Lisaks pidin kunstlikult looma töökohti, et ei peaks toetust tagasi maksma. Võin julgelt öelda, et toetuse väljastajaid ei huvita ettevõtte käekäik ja areng, vaid üksnes nende ülibürokraatlike tingimuste täitmine. Lõpuks arvutasin kokku kõik toetusest tingitud ebavajalikud kulutused, mida pidin tegema ja selgus, et olin otsapidi miinuses. Sisuliselt oleks teinud sama välja kui oleks võtnud ärilaenu ja selle tagasi maksnud. Sellisel juhul oleksin saanud ise oma investeeringuid juhtida ja osta seadmeid, mida päriselt vajasin. Lisaks, ma ei ole rääkinud üüratust ajakulust, mille toetuse saamiseks ja aruandluseks kulutasin. Siinkohal soe soovitus kõigile alustavatele ettevõtjatele: ärge astuge starditoetuste bürokraatliku rongi peale - sealt väljutakse väga harva võitjatena. Kaaluge parem ärilaenu, mis jätab teile vabad käed tegutsemiseks ning hoiab kokku suures mahus aega.

Soovin kõigile ettevõtlikele inimestele edukaid projekte.


Meelis, 38a
CNC-lõikamise tehase omanik
Põlvamaa

Laen.ee pakub ilma tagatiseta ärilaenu kuni 35 000€ kuni viieks aastaks. Taotlemine on kiire ja lihtne ning esmase vastuse taotlusele saab juba ühe tunni jooksul. Ilma liigse bürokraatiata ärilaenu saab ettevõtja kasutada oma äranägemise järgi. Taotle ärilaenu siin: https://laen.ee/ariklient/arilaen

 

Vestlus - konsultant
Tere!
Meie klienditeeninduse tööaeg on E-R: 8:00 – 20:00, L: 10:00-15:30 ja P: Suletud.
Оma küsimuse palume Teid saata klienditeeninduse e-postile klienditugi@placetgroup.ee, e-kirjas jätta enda küsimus ja kontaktandmed, et vajadusel oleks meil võimalus Teiega ühendust võtta.