Laen.ee blogi Uudised, kampaaniad ja parimad pakkumised!
5 müüti laenude kohta, mida ei tasu uskuda
Blogi

5 müüti laenude kohta, mida ei tasu uskuda

Laenude osas on mitmeid eriarvamusi ning sageli ka valesti mõistmisi. Oleme kokku kogunud 5 müüti laenude kohta, mis tegelikult ei vasta tõele ning mida ei ole mõistlik uskuda.

 

Esimene müüt: väikelaenud toimivad nagu SMS-laenud

Laenu taotlemise puhul on üks olulisemaid nüansse eristada, kelle käest laenu soovitakse võtta. Soovitame alati kontrollida krediidiasutuste usaldusväärsust, tutvudes ettevõtte kodulehe ja pakutavate teenuste tingimustega lähemalt.

Eestis on mitmeid erinevaid laenuandjaid, nii kõrge intressiga kui ka väga mõistlikel ja soodsatel tingimustel pakkujaid. Oluline on analüüsida realistlikult oma maksevõimekust ja laenu võtmise vajadust.

Tavapäraselt tarbimislaenu või väikelaenu võtmine on kindlasti soodsam kui klassikalise SMS laenu taotlemine. Krediidiasutused, mis pakuvad ainult SMS-laenu, oma põhiteenusena, on tavaliselt riskantsed ning nende tingimusi tasuks võrrelda ka teiste teenusepakkujatega.

Väikelaene ja tarbimislaene ei tasu karta. Neil on üldjuhul mõistlikud tingimused ning ei pea muretsema suurte intresside pärast. Mõnes ootamatus olukorras on see hea viis lisaraha hankimiseks. Esimene laen 0%, krediidikonto ja esimene arve 3 kuu pärast, erinevad krediitkaardid - laen.ee valikus on erinevad põnevad tooted.

 

Teine müüt: laenupakkumist tehes krediidiasutus kliendi peale ei mõtle

Laenuandja eesmärk on laenu välja andes saada sellest kasumit ning selleks on igale laenule määratud intress, kuid see ei tähenda, et krediidiasutus oma kliendi peale ei mõtle ning vajadusel laenusaajale abiks ei ole.

Laenude puhul on tingimused erinevad, kuid sageli on klientidele tehtud soodsatel tingimustel pakkumisi. Näiteks on võimalik krediitkaarti kasutada esimesed 60 päeva ilma intressi maksmata (pakkumine kehtib uuele kliendile) või on võimalik saada mingisuguseks perioodiks üldse maksepuhkust. Krediidiasutused tulevad oma klientidele erinevates olukordades appi ning kindlasti ei mõtle ainult enda peale.

 

Kolmas müüt: ainuke laen mida tasub võtta on kodulaen

Kodulaenud on tõesti ühed soodsaimad laenud ning nende intress on tunduvalt väiksem kui tarbimislaenudel. Peamine põhjus on pikk laenuperiood.

Olukord erinevate väikelaenude ja tarbimislaenudega on tegelikult juba muutumas. Ajalooliselt on need tõesti tuntud, kui väga kõrge intressiga laenud, mille võtmine on mõistlik tõesti viimases hädas, kuid tänapäeval on muutumas ka teist tüüpi laenude intressid väiksemas ning nende võtmine on mitmel juhul vägagi soodne.

 

Neljas müüt: laenu saamise protsess on alati pikk

Laenu saamise protsessi pikkus ning tingimused sõltuvad laenu tüübist. Kõige pikema ja aeganõudvam on üldjuhul kodulaenu taotlemine, sest sellesse protsessi on kaasatud mitu osapoolt ning on vajalik ka laenusaaja uuring ning analüüs.

Tarbimislaenude, autolaenude ja krediitkaardi taotlemise puhul on protsess kiire ja mõeldes kliendile, tehtud võimalikult mugavaks. Laen.ee lehel on võimalik antud tüüpi laene taotleda kodust lahkumata, meie e-keskkonnas.

 

Viies müüt: tarbimislaenud mõjutavad hiljem kodulaenu saamist

Kui on soov saada kodulaenu, siis vaatavad pangad laenusaaja rahakasutuse ajalugu ning kohustusi. Igat juhtumit vaadatakse alati personaalselt ning aspekte, mida analüüsitakse on palju.

Üks peamisi murekohti on panga silmis tasumata arved või muud kohustused. Kui varasemalt on võetud laene, kuid need on õigeaegselt tasutud ning kõikidest lepingu punktidest on kinni peetud siis saab pank järeldada, et tegemist on vastutustundliku taotlejaga ning varasemad laenud murekohaks kindlasti ei ole.

Placet Groupi eesmärk on pakkuda laenu soodsatel tingimustel. Tutvu toodete ja teenustega meie kodulehel.

Vestlus - konsultant
Tere!
Kuidas saame Teid aidata?